Connect with Us

Gati revolucioni, Conte do të jetë trajneri i ri i Interit/ Vetëm 8 nga futbollistët aktualë do të qëndrojnë

Sport

Gati revolucioni, Conte do të jetë trajneri i ri i Interit/ Vetëm 8 nga futbollistët aktualë do të qëndrojnë

Publikuar

-

Hija e Antonio Contes shfaqet si fantazmë në ambientin zikaltër. Ecuria negative e ekipit të Spallettit, nuk po bind drejtuesit zikaltër dhe kushti për trajnerin është fitimi i një trofeu, minimalisht. Dita e nesërme, ku Inter do të përballet me Lazion për Kupën e Italisë, do të jetë vendimtare. Kjo vlen për Spallettin, por edhe për ekipin.

Interi po mendon për rinovimet në skuadër, përveç ndonjë surprize të mundshme, ata që do të mbeten janë, Icardi, Skriniar, Brozovic, Handanovic, Asamoah, De Vrij, Lautaro dhe Politano.

Bilance do të bëhen për Nainggolan, D’Abrosio, Dalbert, Cedric dhe Keita Balde. Lista e atyre që duhet se e kanë të sigurt largimin nis me Mirandën dhe Perisic, por edhe Joao Mario qëndron me valixhe në dorë.

Gjithashtu, ata që pritet të hidhen në treg janë Borja Valero, Vecino dhe Galiardini. Ndërkohë, kroati Vrsalkjo ështtë nga ata që mund të quhet i larguar, pasi do të rikthehet te Atletico Madridi.

Nga ana tjetër Ranocchia, Berni dhe Padeli duket se nuk kanë bindur për të fituar një kontratë rinovimi. Zikaltërit i kanë gjërat e qarta për merkaton dhe po formojnë boshtin e ekipit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: