Connect with Us

U konsiderua si talenti më i madh i Realit/ Ja te cili ekip ka përfunduar dështaku Rodriguez

Sport

U konsiderua si talenti më i madh i Realit/ Ja te cili ekip ka përfunduar dështaku Rodriguez

Publikuar

-

Jese Rodriguez u cilësua si një ndër talentet me të ardhme premtuese në “Santaigo Bernabeu”, por shkëlqimi i tij me Real Madrid u venit shumë shpejt.

Gjithsesi spanjollët përfituan dhe e shitën për 25 milionë eurot te PSG. Në Francë, Jese nuk arriti kurrë ta justifikojë shumën e shpenzuar për të, i ndikuar shumë edhe nga dëmtimet e shpeshta.

Në vitin 2016 spanjolli zbarkoi në Paris, për të luajtur vetëm 1 ndeshje si titullar e 8 të tjera si zëvendësues. Më pas vjen kalvari i huazimeve. Fillimisht u kthye në Spanjë te Las Palmas, ku luajti në 16 ndeshje dhe shënoi tre gola, për t’u kthyer mbrapsht te PSG.

Sezonin 2017-18 e filloi me Stoke City në Premier League dhe e përfundoi me ekipin e të rinjve duke humbur totalisht formën e tij. Tani ai është rikthyer të luajë dhe PSG e ka huazuar sërish, këtë herë te Betis në Spanjë me shpresën se 25-vjeçari do ia dalë të rikthehet në formën e tij më të mirë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: