Connect with Us

Komentatori i njohur shqiptar bëhet “hero” në Serbi/ Më pushuan nga puna sepse isha tifoz me…

Sport

Komentatori i njohur shqiptar bëhet “hero” në Serbi/ Më pushuan nga puna sepse isha tifoz me…

Publikuar

-

Deklarata e ish-komentatorit Kosta Grillo se është tifoz i Serbisë vazhdon të shkaktojë ende debat. “Një komentator shqiptar tha se ishte i gëzuar për Serbinë dhe u pushua nga puna”, ishte titulli i një prej mediave serbe ditën e sotme. Gazetari serb, Zeljko Kuzmiç ka risjellë në kujtesë ngjarjen për mediat e vendit të tij, përkatësisht për “Mozzart Sport”.

“Ndërsa isha në Shqipëri, u bëra mik me komentatorin e mirënjohur Kostandin Grillo, që punonte në televizionin kombëtar. Ai ishte i ftuar një një television në Kosovë dhe kur e pyeten për ekipin që bënte tifo, ai tha Serbinë. Kjo sepse ai ka shumë miq nga shteti ynë, përfshirë dhe mua. Pastaj ka pasur edhe probleme të tjera”, sqaron Kuzmiç.

Më pas, për këtë ngjarje është pyetur edhe vet Grillo, ku u shpreh: “Jam shkarkuar nga shefi dhe në vendin tim erdhi një njeri, ndër të tjera, me një theks qesharak dhe pa kualifikime serioze. Unë do të luftoj dhe shpresoj se drejtësia do të vendoset”, përfundoi Grillo. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: