Connect with Us

Formula 1 / Makina e parë e vitit 2019 është krejtësisht e zezë!

Sport

Formula 1 / Makina e parë e vitit 2019 është krejtësisht e zezë!

Publikuar

-

Kur përmendim Formula 1, zemra rreh më shpejt, sikur bashkohet me ritmin e pistës!

Në Londër së fundmi është prezantuar makina Haas, njëvendëshja e parë për këtë vit në Botërorin e Formula 1. Kjo “bishë” do të jetë totalisht e zezë dhe do të pilotohet nga Romain Grosjean dhe Kevin Magnusen, të cilët e kanë pilotuar makinën amerikane edhe sezonin e kaluar.

“Makina jonë e re dallohet nga të tjerat jo vetëm për faktin se është totalisht e zezë, ndryshe nga çdo rival, por edhe për faktin se në të janë implementuar edhe rregullat e reja teknike”, tha Gene Haas, shefi e pronari i makinës Haas. “Objektivi ynë? Të përmirësohemi sa më shumë”, tha më tej numri 1 i makinës amerikane.

“Vitin e kaluar u klasifikuam në vendin e pestë në Botërorin për konstruktorë, çka mbetet edhe rezultati ynë më i mirë në 3 vite ekzistencë në Formula 1″, tha Gene Haas.

Makina Haas, përveç ngjyrës së zezë ka edhe disa shirita ngjyrë ari përqark saj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE