Connect with Us

Kampionati i Basketbollit / Tirana mposht Kamzën dhe shkon afër “play off”-it

Sport

Kampionati i Basketbollit / Tirana mposht Kamzën dhe shkon afër “play off”-it

Publikuar

-

Sot ka rinisur Kampionati Kombëtar i Basketbollit për meshkuj, me Tiranën që është ndeshur me Kamza Basket. Bardheblutë fituan 89-59 me një lehtësi të qartë, duke marrë një hap të rëndësishëm drejt një vendi në play off.

Takimi i sotëm është dominuar nga skuadra e Tiranës. Diferenca u thellua nga perioda në periodë dhe në fund bardheblutë korrën një sukses të merituar, i pesti në kampionat. Kamza Basket bëri një ndeshje të dobët dhe humbja me 30 pikë tregon se asnjëherë nuk ishte në gjendje të rivalizojë. Humbje që ndërlikon shumë pozitat e Kamzës, që rrëzikon shumë rënien nga Superliga, shkruan Telesport.

Në Kategorinë e Parë, ekipi i Eagles mposhti 91-76 Invaders, një përballje mes dy ekipeve pretendente për vendin e parë dhe që synojnë kualifikimin direkt në Superligë. Një takim i ekuilibruar në shumicën e kohës edhe pse me kalimin e minutave është skuadra e Eagles ajo që ka komandën, duke u shkëputur dhe merituar fitoren.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Tirana nuk vodhi asgjë, penalltitë ishin të dyja”, tifozët japin verdiktin e tyre për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Nga

Tirana ka fituar sot 5-1 derbin e kryeqytetit, duke shpartalluar në ç’do aspekt Partizanin. Pas ndeshjes, kanë plasur polemikat se arbitri ka favorizuar Tiranës, sidomos te dy penalltitë, por tifozët duket se nuk janë dakord me këtë konstatim të drejtuesve të Partizanit. Në debatin e zhvilluar te “Atlasi Sportiv”, tifozët shprehen njëzëri se Tirana nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sherr brenda familjes Rama, Gregu i del kundër xhaxhait

Publikuar

-

Nga

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama i është gëzuar triumfit të skuadrës së tij të zemrës Tiranës ndaj rivalëve të përjetshëm të Partizanit. Bardheblutë fitoi 5-1 dhe pas kësaj fitoreje, Gregu ka dalë hapir në mbështetje të skuadrës së tij. Ai shkroi në “Instagram” se “e vërteta doli në shesh” duke nënkpuptuar se tashmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE