Connect with Us

Derbi i Madridit/ Nuk mungojnë surprizat në formacionet zyrtare

Sport

Derbi i Madridit/ Nuk mungojnë surprizat në formacionet zyrtare

Publikuar

-

Pas pak pak (16:15) do të zhvillohet derbi i qytetit të Madridit mes  Ateltico- Real në “Wanda Metropolitano”.

Të dyja skuadrat kërkojnë fitoren për të vijuar vazhdimësinë, teksa Atletico Madrid është ende në garë për titullin e La Ligas.

Ndërsa Real Madrid duket se është dorëzuar në luftën për titullin kampion, pasi është plot 8 pikë larg Barcelonës që mban kreun. Trajneri Solari vazhdon të mos i besojë një vend në formacion fantazistit Isco.

Formacionet zyrtare janë si më poshtë:

Atletico Madrid: Oblak, Arias, Giménez, Godin, Hernandez, Partey, Saul, Correa, Lemar, Griezmann, Morata.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Varane, Ramos, Reguilon, Casemiro, Kroos, Modric, Lucas, Vinicius, Benzema.

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE