Connect with Us

A do të luajë Neuer në Champions League?/ Portieri i Bayernit i jep fund të gjitha dilemave

Sport

A do të luajë Neuer në Champions League?/ Portieri i Bayernit i jep fund të gjitha dilemave

Publikuar

-

Portieri legjendar i Bayern Munchen, Manuel Neuer ka pasur një problem në gishtin e madh të njërës dorë, dhe për shkak të lëndimit të tij ai nuk u ftua në ndeshjen kundër Schalkes që përfundoi me fitore për Bayern Munchen me rezultatin prej 3-1.

Në një bisedë me gazetarin e “ESPN”, Raphael Honigstein, për ndeshjen e ardhshme në Champions League kundër Liverpoolit, portieri i Bayernit shprehet se është i gatshëm që të luajë nga minuta e parë në këtë supersfidë.

“Jam mirë, nuk është diqka e keqe, unë mendoj se stafi ynë mjeksorë do të më testojë dhe nëse çdo gjë është mirë në stërvitje, unë do të luajë. Kjo është ndeshja e parë për mua në “Anfield Road”, ndaj unë pres që të jem titullar atje” u shpreh Neuer për “ESPN”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ja si reagon Thomas Strakosha kur sheh njerëz që thyejnë karantinën

Publikuar

-

Nga

Të qendruarit në shtëpi duket se është e vetmja armë me të cilën njerëzimi mund të luftojë koronavirusin Por, kjo strategji, Thomas Strakoshës, nuk i pëlqen aspak por ska zgjidhje tjeter. Gardiani i Lazios gjendet i izoluar në Romë, ndërsa reagimin e tij për ata që thyejnë karantinën e bën të ditur me anë të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Igli Tare bën gati super goditjen, pranë akordin me yllin e Milanit

Publikuar

-

Nga

Lacio po mendon të përforcohet me mbrojtësin dhe kapitenin e Milanit Alesio Romanjoli. Sipas mediave italiane, drejtuesit  e “Djallit” po mendojnë të nisin fushatën e reduktimit të pagave për skuadrën dhe nuk bën përjashtim nga kjo nismë dhe Romanjoli. Mendohet se paga e lojtarit do të zbresë nga 3.5 milionë euro në sezon në 2 […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

De Biazi: Edi Rama trullosi pasanikët e Europës, Italia nuk do jetë më kurrë si më parë për shqiptarët

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi është nga ata që lënë gjurmë. Kush ka dyshime për këtë, duhet të pyesë tifozët e Torinos. Le t’u marrin atyre një opinion për kryeveprën që bëri trajneri i parë në epokën e Urbano Kairos. Asokohe, trajneri dhe presidenti realizuan diçka fantastike. Ishte sezoni 2005-2006. Ose hidhuni një sy për pak sekonda […]

LEXO TE PLOTE