Connect with Us

Barcelona lë me gisht në gojë ekipet e tjera të mëdha/ Siguron bomberin e Bundesligës

Sport

Barcelona lë me gisht në gojë ekipet e tjera të mëdha/ Siguron bomberin e Bundesligës

Publikuar

-

Merkato e janarit është mbyllur, por puna për merkaton e  verës në të gjitha ekipet e mëdha ka filluar që tani.

Barcelona ka arritur një marrëveshje me sulmuesin serb të Eintracht Frankfurt, Luka Jovic, njofton sot gazeta gjermane “Frankfurter Allgemeine”. Sipas këtij informacioni, Barcelona dhe agjentët e sulmuesit të Serbisë kanë arritur një dakordësi tashmë, duke pritur ta mbyllin operacionin në verë. Ky është një tjetër talent i siguruar nga katalanasit, pas holandezit Frenkie de Jong.

Edhe në këtë rast, Barcelona duket se e ka fituar betejën me klubet e tjera europiane, përfshirë Real Madridin, që kanë qenë të interesuar për Luka Jovic.

Me 14 gola, ai është golashënuesi më i mirë i Bundesligës deri më tani në këtë sezon. Sulmusi serb është i huazuar në Gjermani nga ekipi i Benficës, por klubi gjerman ka të drejtën e blerjes së kartonit të tij përfundimtar në verë dhe në këtë mënyrë ata mund ta shesin atë me dyfishin apo më shumë të shumës që do të paguajnë për kartonin e tij. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE