Connect with Us

Ish-sulmuesi i Juventusit çmend tifozët me golin e tij/ Kot nuk e quajnë “Milingona Atomike”

Sport

Ish-sulmuesi i Juventusit çmend tifozët me golin e tij/ Kot nuk e quajnë “Milingona Atomike”

Publikuar

-

Sebastian Giovinco e ka nisur më së miri aventurën e tij të re në Arabinë Saudite, me skuadrën e Al Hilal.

Ai është hedhur në fushën e lojës në minutën e 62-të të takimit dhe 18 minuta më vonë ka gjetur golin e tretë për ekipin e tij, që fitoi 4-1.

Sulmuesi italianka kombinuar me shokun e tij të skuadrës jashtë zone dhe me një lëvizje trupi mes katër kundërshtarëve i ka krijuar hapësirën vetes që të shkoi i qetë para portierit dhe të shënoi një gol të bukur.

Ish-sulmuesi i Juventusit  që njihet ndryshe edhe si “Milingona Atomike” rilindi te ekipi i Torontos në Kanada, ku bëri disa sezone të shkëlqyera dhe u shit këtë merkato në Arabinë Saudite për 10 milionë euro. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: