Connect with Us

Derbi shqiptarësh në Europa League/ Këto janë ndeshjet që premtojnë spektakël sot

Sport

Derbi shqiptarësh në Europa League/ Këto janë ndeshjet që premtojnë spektakël sot

Publikuar

-

Champions League i ka lënë vendin emocioneve të Europa League ku në fakt, ka shumë klube elitare që pritet ta bëjnë një turne emocionues. Në fushë do të zbresin disa nga skuadrat më të mëdha në Europë, ku me interes pritet Lazio-Sevilla, Malmo-Chelsea, Rapid Wiena-Interi, BATE-Arsenal apo edhe Zyrich-Napoli.

Përveç klubeve elitare, ka edhe shumë futbollistë shqiptarë të cilët do të nisin fazën më të vështirë të Europa League dhe asnjëri nuk ka ndeshje të lehtë në letër. Një derbi shqiptarësh mund të konsiderohet ndeshja Zyrich-Napoli, duke qenë se Hekuran Kryeziu, Mirlind Kryeziu e Kololli, do të jenë përballë Elseid Hysajt.

Strakosha me shumë gjasa do të jetë titullar ndaj Sevillas, ndryshe nga faza në grupe ku vendin e tij e zinte portieri i dytë. Këto janë ndeshjet e plota për sot për Europa League:

/CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Champions League/ Manchester City turpëron Gjimshitin me shokë

Publikuar

-

Manchester City ka fituar 5-1 ndaj Atalantës në “Etihad Stadium” për javën e tretë të Champions League. Mbrojtësi kuqezi, Berat Gjimshiti, luajti nga minuta e parë në këtë ndeshje. Italianët kaluan të parët në avantazh me golin e Malinovsky nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 28′. “Qytetarët” përmbysën gjithçka me dy golat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Bayerni del me 3 pikë nga Pireu/ Juventusi përmbys gjithçka në dy minuta

Publikuar

-

Në Grupin B, Bayern Munich fitoi 2-3 në Pire ndaj Olympiacos. Miëtq shënuan të parët me El Arabi 23′, bavarezët përmbyën rezultatin me dy golat e Lewandowskit 34′, 62′, dhe supergolin e Tolisso 75′. Grekët ngushtuan rezultatin me golin e Guilherme 79′. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Tottenhami fitoi 5-0 ndaj Crvena zvezda. Klasifikimi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shpëton Zidane/ Icardi, Di Maria dhe Mbappe fitojnë me “manita”

Publikuar

-

Janë mbyllur dy ndeshjet e Grupit A për javën e tretë të Champions League. Në Brugge, PSG-ja fitoi 0-5 ndaj vendasve të Club Brugge. Tre gola nga Mbappe dhe dy nga Icardi, ndërsa Di Maria dha 3 asiste. Në Stamboll, një gol i Toni Kroos 18′ i dha fitoren Realit kundër Galatasaray. Kjo fitore mban […]

LEXO TE PLOTE