Connect with Us

Klopp nuk ka tre mbrojtës kundër Bayernit / Si do të veprojë Kovac?

Sport

Klopp nuk ka tre mbrojtës kundër Bayernit / Si do të veprojë Kovac?

Publikuar

-

Liverpool-Bayern po vjen! Kjo super përballje do të jetë një nga sfidat më të rëndësishme të kësaj faze në Champions League dhe të dyja skuadrat vijnë pas një forme shumë të mirë në javët e fundit. Megjithatë, ekipi i trajnerit Klopp do të ketë shumë mungesa përballë kampionëve të Gjermanisë, kryesisht në prapavijë.

Lovren, Gomez, dhe Van Dijk do të jenë mungesat e mëdha të Liverpool-it. Holandezi është i pezulluar nga kartonët, ndërsa Lovren dhe Gomez janë të dëmtuar. I vetmi qendërmbrojtës i gatshëm do të jetë Matip, por dhe ky i fundit ka pësuar shumë dëmtime këtë sezon dhe nuk është në 100% të formës së tij.

Nuk dihet ende se çfarë skeme mund të përdorë Klopp për sfidën përballë Bayernit, por këto mungesa priten të shfrytëzohen nga rekordmenët gjermanë, të cilët vitet e fundit kanë pasur shumë më shumë përvojë se anglezët në kompeticionet europiane.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: