Connect with Us

Trajneri i madh fundos Icardin/ Kur kapiteni i vërtetë është gruaja…

Sport

Trajneri i madh fundos Icardin/ Kur kapiteni i vërtetë është gruaja…

Publikuar

-

Ish-trajneri i famshëm i Milanit, Romës e Real Madridit, Anglisë, Rusisë, etj, Fabio Capello, ka komentuar për Sky situatën delikate të Mauro Icardit tek Interi dhe si zakonisht, ka dhënë mendimin e tij pa “dorashka”.

“Lojtarët nuk mund të pranojnë që partnerja të bëjë disa deklarata dhe ti të mos flasësh fare, e pakta duhet të thuash diçka. Duhet të lëshosh një deklaratë ku përkrah ekipin, shokët e tu, Këtë gjë do duhej të bënte edhe Icardi, menjëherë, por nuk e bëri. Për këtë arsye, as nuk guxoj ta imagjinoj çfarë ka ndodhur dhe si ka hyrë në dhomat e zhveshjes”.

“Kapiteni nuk është vetëm për t’i shtrënguar dorën arbitrit dhe për të shkëmbyer stemën e klubit me kapitenin kundërshtar, në një kohë që kapitenin e vërtetë e ke në shtëpi“, u shpreh trajneri italian.

Deklaratë e fortë, që shigjeton bashkëshorten-agjente të Ikardit, ëanda Nara, e cila i ka krijuar gjithë këto probleme sulmuesit argjentinas, duke folur pa teklif në media.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: