Connect with Us

Sa keq!/ Ylli i Bayernit pëson sërish dëmtim të rëndë

Sport

Sa keq!/ Ylli i Bayernit pëson sërish dëmtim të rëndë

Publikuar

-

Në ndeshjen hapëse të javës së 22-të në Bundesligë, Bayern Munchen fitoi 3-2 në Augsburg. Njeriu i ndeshjes ishte Kingsley Coman, autor i dy golave dhe lojtari që dha asist për golin e tretë.

Megjithatë, mbrëmja u mbyll keq për 22-vjeçarin, i cili në minutën e fundit të ndeshjes pësoi një dëmtim në gju dhe nuk i luajti minutat e shtesës.

Anësori ofensiv i kombëtares franceze duket i mallkuar, sepse vitin e shkuar kreu dy operacione në gju dhe është dëmtuar sërish në të njëjtin vend.

“Do të kryhen kontrolle mjekësore, atëherë do të dimë diçka më shumë, por nuk duket mirë”, tha i zhgënjyer pas ndeshjes trajneri Niko Kovaç. Para pak kohësh Coman deklaroi bujshëm se nëse do i duhej të operohej sërish, do ta linte futbollin. Ndonjëherë futbolli tregohet shumë mizor me disa lojtarë! /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: