Connect with Us

Icardi te Juventusi? / Presidenti i Interit jep komentin e tij

Sport

Icardi te Juventusi? / Presidenti i Interit jep komentin e tij

Publikuar

-

Interi po kalon një moment të mirë me rezultatet që ka marrë në ndeshjet e fundit, teksa ka tre fitore radhazi. Gjithsesi, gjërat jashtë fushe nuk po shkojnë ashtu siç duhet për ekipin zikaltër, mjafton të përmendim këtu çështjen “Icardi”.

Lidhur me polemikat e fundit në lidhje me sulmuesin dhe spekulimet për një largim të mundshëm drejt Juventusit, si dhe ekipin, ka folur pikërisht presidenti i Interit, Stiven Zhang. Numri 1 i klubit ka siguruar tifozët zikaltër që kalimi i Icardit në Torino, nuk ka asnjë mundësi të ndodhë.

“Në futboll nuk jam kundër operacioneve me Juventusin, por ketu nuk ka asnjë mundësi që Icardi të kalojë në ekipin e tyre. Kemi folur shumë mbi këtë histori, prandaj dua t’i them mjaft. Me të po diskutojmë për rinovimin”, – ka sqaruar ai.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: