Connect with Us

“Laçi e shpall kampion Partizanin” / Tifozët thumbojnë Gegën

Sport

“Laçi e shpall kampion Partizanin” / Tifozët thumbojnë Gegën

Publikuar

-

Partizani kishte mundësinë të shkëputej edhe më shumë në krye të renditjes në rast të një fitoreje në Laç, por ishin vendasit ata që triumfuan 1-0, me golin e Ndriçim Shtubinës. Një ndeshje “jo” kjo për Partizanin, që pësoi humbjen e katërt këtë sezon.

Në tribunat e stadiumit të Laçit, tifozët e të dyja skuadrave ishin të shumtë, me vendasit që i vendosën në dispozicion “Demave të Kuq” tribunën pas porte. Në tribunën kryesore, atë pranë pankinave, tifozët e Laçit ishin të shumtë dhe patën edhe një bisedë shumë interesante me teknikun Gega.

“Vetëm ne do ju shpallim kampion”, i tha një prej tifozëve Gegës. Një tjetër më pas u jepte zemër: “1-1 del ndeshja, pa merak”. Trajneri i Partizanit nuk iu ktheu përgjigje tifozëve, por vuri buzën në gaz. Pavarësisht humbjes, të besuarit e Gegës vazhdojnë të kryesojnë të qetë, ku ndjekësit më të afërt janë 7 pikë larg. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: