Connect with Us

Video: Mesfushori i Kombëtares e bën për spital serbin/ Ndëshkohet me të kuq

Sport

Video: Mesfushori i Kombëtares e bën për spital serbin/ Ndëshkohet me të kuq

Publikuar

-

Kanë mjaftuar vetëm 11 minuta lojë që Migjen Basha të marrë direkt karton të kuq në sfidën që Aris luajti ndaj Panionios, për javën e 21-të të kampionatit grek.

Mesfushori i kombëtares shqiptare ka ndërhyrë ashpër ndaj Novica Maksimovic duke e goditur me takë drejt e në këmbë. Për pasojë mesfushori serb u detyrua të largohet me urgjencë nga ndeshja.

Megjithëse me 10 lojtarë, Aris arriti të shënojë në fillim të pjesës së dytë, por skuadra mike barazoi shifrat pak minuta më vonë, dhe me këtë rezultat u mbyll ndeshja 1-1. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: