Connect with Us

Verratti rinovon kontratën / Rroga e tij e re është një nivel krejt tjetër

Sport

Verratti rinovon kontratën / Rroga e tij e re është një nivel krejt tjetër

Publikuar

-

Marco Verratti së shpejti do të rinovojë me PSG-në. Mesfushorit i përfundon kontrata me kampionët e Francës në verën e vitit 2021, por drejtuesit parisienë po mendojnë t’i ofrojnë një kontratë të re.

Klubi ka që tani gati kontratën e re: rinovim deri në vitin 2024 dhe një rrogë prej 10 milionë eurosh në sezon (0për momentin përfiton rreth 7 milionë euro në sezon).

Verratti është pjesë e PSG-së që nga vera e vitit 2012, kur u largua nga Pescara për t’u transferuar në kryeqytetin francez. Ai ndihmoi ish-ekipin të ngjitej në Serinë A, aty ku nuk ka luajtur kurrë, ndërsa kontrata e re do i sigurojë dhe 5 vite të tjera me kampionët e Francës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: