Connect with Us

Juventusi u mund Atletico Madrid/ Ja çfarë bënë lojtarët e Realit

Sport

Juventusi u mund Atletico Madrid/ Ja çfarë bënë lojtarët e Realit

Publikuar

-

Atletico Madrid mundi 2-0 Juventusin, në ndeshjen e parë të fazës së 1/8-ave në Champions League. Ky sukses i Atleticos, është festuar edhe në pjesën e rivalëve të Real Madridit.

Mediat në Itali raportojnë se në dhomat e zhveshjes së Real Madridit është pritur me kënaqësi humbja e Juventusit dhe e Cristiano Ronaldos. Mesa duket yjet e “Los Blancos” e kaë harruar për një moment rivalitetin historik me Atletico Madridin dhe janë gëzuar për fitoren e tyre.

Kujtojmë se Ronaldo ishte pjesë e Real Madridit për nëntë vite, ku ka fituar edhe katër trofe të Ligës së Kampionëve, ndërsa verën e kaluar u largua për t’iu bashkuar Juventusit.

Ndeshja e kthimit mes Juventusit dhe Atletico Madrid në Torino do të luhet më 12 mars. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: