Connect with Us

Përballë kishte “bishën” Piatek/ Ja nota që mori mbrojtësi i Kombëtares tonë

Sport

Përballë kishte “bishën” Piatek/ Ja nota që mori mbrojtësi i Kombëtares tonë

Publikuar

-

Milani fitoi pa probleme 3-0 ndaj Empolit në ndeshjen hapëse të javës së 25-të në Serie A. Mbrëmja negative e Empolit dhe sidomos golat e pësuar ndikojnë shumë në vlerësimin e Federik Veselit nga mediat italiane. Shqiptari është pjesë e gjunjëzimit që kuqezinjtë i bëjnë skuadrës së drejtuar nga Bepe Iakini.

Diferencat mes dy ekipeve janë të dukshme, ndaj Veseli me shokt nuk mund të bënin më shumë ndaj “Djallit”, megjithëse duhet thënë se për 50 minuta u mbrojtën me rend.

Duke qëndruar te mbrojtësi shqiptar i Empolit, ai u vlerësua me 5, teksa në argumentimin e kësaj note thuhej: “Piatek është një makth për këdo në këto momente. Veseli për asnjë moment nuk dha ndjesinë se mund ta pengonte”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: