Connect with Us

Mashtrimi i vitit/ Sulmuesi fiton penalltinë më të pabesueshme që keni parë ndonjëherë

Sport

Mashtrimi i vitit/ Sulmuesi fiton penalltinë më të pabesueshme që keni parë ndonjëherë

Publikuar

-

Përdorimi i teknologjisë në fushë ka kritika pa fund, sidomos pas asaj që ndodhi në ndeshjen Fiorentina-Inter apo Levante-Real Madrid, gjithsesi në Afrikën e Jugut do bënte shumë punë po të ishte implimetuar VAR-i.

Në ndeshjen mes AmaZulu dhe Golden Arrows, e fituar 2-0 nga vendasit, me një dopjetë të sulmuesit Bongi Ntuli është regjistruar një moment sa komik edhe i rëndë. Po i njëjti lojtar, Ntuli, nis një aksion dhe e merr topin me të dyja duart mes këmbëve të kundërshtarit, niset drejt zonës dhe fiton penallti, të cilën e kthen po vetë në gol. Lojtarët kundërshtarë i vërsulen arbitrit, por më kot, sepse thjeshtë ndëshkohen me karton të verdhë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE