Connect with Us

VIDEO: Karton absurd në Afrikë / Gjyqtari nuk e di se çfarë po bën

Sport

VIDEO: Karton absurd në Afrikë / Gjyqtari nuk e di se çfarë po bën

Publikuar

-

Në futboll, kemi parë shpesh raste të pazakonta, apo vendime nga më të çuditshmet nga gjyqtarët. Ndeshja ndërmjet Partizanit dhe Flamurtarit është mjaft e freskët në kujtesën e të gjithëve, ku Andi Ribaj mori një karton të kuq, i cili u kontestua shumë.

Gjithsesi, nëse i hidhet një sy rastit të mëposhtëm, do të kuptohet që ka vendime akoma më të kontestueshme dhe më të çuditshme nga ai që ndodhi në kryeqytet. Në Afrikë, në një sfidë midis ekipit nga Zambia të ZESCO dhe ekipit mik nga Sudani të Al Hilal, arbitri i takimit ka dhënë një karton të kuq për lojtarin e Al Hilal në mënyrë të pakuptimtë.

Në fundin e pjesës së parë, sulmuesi nga Kongo, Idris Mbombo, ruan topin mes dy kundërshtarëve dhe në momentin që bie në tokë, mundohet ta mbrojë topin përsëri, duke shkaktuar faull. Sipas rregullores, mbajtja e topit për një kohë të caktuar mes këmbëve kur je i shtrirë është faull për ekipin kundërshtar, por përveç kësaj, gjyqtari i takimit ka dhënë dhe karton të kuq, me lojtarët e ekipit mik që nuk i besonin syve. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: