Connect with Us

Ylli i Barcelonës ia “bën me sy” Juventusit/ Gëzohen tifozët e Realit

Sport

Ylli i Barcelonës ia “bën me sy” Juventusit/ Gëzohen tifozët e Realit

Publikuar

-

Juventusi është shumë afër të bëjë një transferim të madh nga Barcelona. “Zonja e Vjetër” po tenton të transferojë Jordi Alban nga skuadra katalanase.

Spanjolli ka pritur kontratën e re nga Barcelona deri në fund të muajit janar, por një gjë e tillë nuk ka ndodhur. Alba është tejet i frustruar me drejtuesit e Barcelonës, ndaj po mendon dhe largimin nga aty.

Juventus është i gatshëm që ta transferojë spanjollin, pasi edhe ky i fundit thuhet se e pëlqen projektin e tyre.

Bardhezinjtë do të paguajnë rreth 40 milionë euro për t’i marrë shërbimet e mbrojtësit spanjoll. Ky është një lajm i mirë edhe për Real Madridin, pasi nëse transferohet Jordi Alba te Juventus, Marcelo do të qëndrojë në Madrid.

Juventusi ka kohë që po e kërkon brazilianin, por mesa duket është lodhur nga mosarritja e marrëveshjes me Realin dhe tani ka hedhur sytë te anësori i Barcelonës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: