Connect with Us

A ka frikë nga Messi?/ Trajneri i Realit i befason të gjithë me përgjigjen e tij

Sport

A ka frikë nga Messi?/ Trajneri i Realit i befason të gjithë me përgjigjen e tij

Publikuar

-

Trajneri i Realit, Santiago Solari doli në një konferencë shtypi në prag të klasikes së kthimit të Kupës së Mbretit, në gjysmëfinale ndaj Barcelonës. Sfida e parë ka përfunduar me barazimin 1-1. Trajneri argjentinas ka analizuar ndeshjen dhe ekipin e tij.

Çfarë ndeshje pret – “Klasikja e bën gjithmonë Spanjën kryeqytetin botëror të futbollit. Kjo lloj ndeshjeje e bën Spanjën një vend fantastik dhe të mrekullueshëm”.

A do të luajë Bale – “Fokusi ynë është 100% te ndeshja e nesërme. Pra, unë nuk merrem vetëm me atë, por me të gjithë lojtarët e tjerë”.

Humbja e autoritetit, nëse Bale e nis titulluar – “Fokusi ynë është te loja, duam ta fitojmë ndeshjen. Duam të gëzojmë në fund, të gjithë bashkarisht. Nuk merrem me emra të përveçëm”.

Frikë nga Messi – “Kjo fjalë nuk ekziston në futbollin, ku ne konkurojmë. Stërvitemi çdo ditë, vëmë zemrën në fushë ndaj cilitdo kundërshtari. Natyrisht, të luash kundër Messit është njëlloj kënaqësie”.

Mesazh tifozëve – “Le të vijnë të gjithë, tifozët tanë janë titullarët e vetëm të padiskutueshëm te Real Madridi”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: