Connect with Us

Bombë nga Spanja/ Perez bën gati 400 milionë euro për merkaton e verës

Sport

Bombë nga Spanja/ Perez bën gati 400 milionë euro për merkaton e verës

Publikuar

-

Real Madrid po planifikon që të bëjë disa super transferime në merkaton e verës. Florentino Perez po mendon të bëjë një revolucion te Real Madridi, ku tashmë ka caktuar shumën që do ta shpenzojë.

Presidenti i klubit spanjoll ka në dispozicion 400 milionë euro për të bërë realitet dëshirat e tij dhe të gjithë tifozëve madrilenë.

Pjesë e këtij shpenzimi është edhe Harry Kane, pasi Real Madrid e do një sulmues të ri në skuadër. Tottenham kërkon 200 milionë euro nga shitja e sulmuesit anglez, prandaj madrilenët do të largojnë disa lojtarë, në mënyrë që mos t’i thyejnë rregullat financiare.

Pjesë e listës është po ashtu dhe belgu Hazard, nuk përjashtohet as transferimi i Mauro Icardit nga Interi. Ndërsa emrat e tjerë varen nga kërkesat e trajnerit dhe nevojat e ekipit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: