Connect with Us

Partizani ka një mungesë të madhe për derbin/ Gega bën ndryshime në formacion

Sport

Partizani ka një mungesë të madhe për derbin/ Gega bën ndryshime në formacion

Publikuar

-

Trajneri Skënder Gega i duhet ta përgatisë derbin me një mungesë të madhe, pasi  ndaj Tiranës nuk do të ketë në dispozicion Lorenc Trashin. Mesfushori i natyralizuar tashmë si mbrojtës i majtë, është i pezulluar nga kartonët për këtë takim, fakt të cilin Trashi e vuajti shumë në fushë kur u ndëshkua me karton të verdhë në ndeshjen ndaj Flamurtarit.

Sa i përket formacionit, nuk priten ndryshime të mëdha në radhët e të kuqve, ku trajneri Gega pritet që t’i besojë formacionit tip që ka ndërtuar tashmë. Në vend të Trashit të pezulluar, alternativat janë Renaldo Klalri dhe Hektor Idrizaj. Me shumë mundësi do të preferohet vlonjati.

Në dallim nga ndeshja e fundit me Flamurtarin, ndonjë ndërhyrje mund të ketë edhe në fazën sulmuese, ku gjasat janë që Mensah ta nisë si titullar kësaj radhe. Gjithsesi, ka kohë deri të premten për të vendosur për formacionin. /CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: