Connect with Us

Po vjen ndeshja Juventus-Atletico / “Zonja” me sytë nga… Japonia

Sport

Po vjen ndeshja Juventus-Atletico / “Zonja” me sytë nga… Japonia

Publikuar

-

Juventusi dhe Atletico e Madridit do të përballen mes tyre me datë 12 mars, në raundin e dytë të këtij turi në Champions Ligë. Bardhezinjtë do të bëjnë të pamundurën për të rikthyer rezultatin 0-2 të ndeshjes së parë dhe për të avancuar më tej në kompeticionin më të rëndësishëm për klube.

Ndeshja pritet me interes të madh dhe sipas raportimeve të mediave italiane, kjo përballje do të ketë një shikueshmëri rekord. Sipas studimeve të “StubHub”, kompania më e madhe e shitjes së biletave në internet, ka publikuar ndeshjen e parë të zhvilluar në Spanjë si ndeshja e dytë me e ndjekur në këtë raund të Champions Ligës.

Ndeshja Tottenham-Dortmund e zhvilluar në “Wembley” renditet në vendin e parë, ndërsa Lion-Barcelona në vend të fundit. Atletico-Juventus tërhoqi në stadium tifozë nga e gjithë bota, ndërsa 11% prej tyre ishin italianë.

E njëjta gjë pritet në në ndeshjen e kthimit. Sipas “StubHub”, 33% do të jenë tifozë nga SHBA, 18% nga Japonia, 12% nga Irlanda, 6% nga Franca, Portugalia, Spanja dhe 3% nga Rusia, Meksika, Indonezia dhe Brazili. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: