Connect with Us

Alarmohen grekët/ Shqipëria po na rrëmben një super lojtar

Sport

Alarmohen grekët/ Shqipëria po na rrëmben një super lojtar

Publikuar

-

Fiorin Durmishaj ka shkëlqyer këtë sezon duke shënuar 6 gola në Superligën e Greqisë, ndërsa 4 të tjerë 22-vjeçari i ka shënuar në kupë, në total janë 10 gola në 24 ndeshje.

Sulmuesi është vënë në shënjestër nga trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci dhe me shumë mundësi italiani mund ta bëjë pjesë të kuqezinjve.

Këtë fakt po e mbështesin dita ditës edhe mediet në Greqi, më saktë ka qenë “Sportime.gr” që ka raportuar se Shqipëria do e thërrasë atë për dy ndeshjet e para të raundit kualifikues për Euro 2020. Atë kundër Turqisë më 22 mars në Shkodër dhe në transfertën ndaj Andorrës më 25 mars në transfertë.

Media në fjalë hapet me titullin: “Pas Mihaj, vjen Durmishi”, duke iu referuar Enea Mihajt që la Greqinë për të veshur fanellën kuqezi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: