Connect with Us

Këtë lajm duhet ta dinë të gjithë zikaltrit/ Interi fut në xhep 180 milionë euro

Sport

Këtë lajm duhet ta dinë të gjithë zikaltrit/ Interi fut në xhep 180 milionë euro

Publikuar

-

Zemërimi pas asaj që ndodhi Firence është akoma i madh, por Interi mund të buzëqeshë, të paktën në aspektin financiar. Rezultatet e semestrit të fundit të 2018-ës kanë qenë më shumë se pozitive.

Lajmet e mira për Suning kanë të bëjnë me rritjen e të ardhurave me 64,4 milionë euro në krahasim me të njëjtën periudhë të 2017-ës. Një e dhënë kjo që është e lidhur me pjesëmarrjen në fazën me grupe të Champions League.

Në të njëjtën periudhë në 2017ën, të ardhurat nga pjesëmarrja në kompeticionet e UEFA-s kanë qenë 539 mijë euro. Në total, Interi ka fituar 180.1 milionë euro nga marketingu dhe të drejtat televizive, me një rritje +55,7%.

Në rritje edhe të ardhurat nga sponsorët: 60,7 milionë euro, më shumë se 40 prej të cilëve janë përftuar nga marrëveshjet me marka aziatike. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE