Connect with Us

Sa i pafat mbrojtësi i Realit!/ Shënoi autogol, por pësoi dhe dëmtim të tmerrshëm (foto)

Sport

Sa i pafat mbrojtësi i Realit!/ Shënoi autogol, por pësoi dhe dëmtim të tmerrshëm (foto)

Publikuar

-

Barcelona triumfoi në Bernabeu për Kupën e Spanjës, duke mposhtur Realin 3-0, ndërkohë që madrilenët rrezikuan të humbnin qendërmbrojtësin Raphael Varane, i dëmtuar në momentin e golit të dytë.

Francezi shënoi autogol, nën presionin e Luis Suarez, në minutën e 69-të, kur ndeshja praktikisht mori fund. Më pas kampioni i botës kërkoi ndihmën e stafit mjekësor, për të vazhduar normalisht lojën pas kurave jashtë fushe.

Pas ndeshjes Varane postoi në Instagram një foto të gjurit të tij, ku duken shenjat e përplasjes së frikshme në momentin kur shënoi autogol. Duket qartë që takat e Suarez kanë përfunduar mbi gjurin e Varane, i cili ka marrë 4 plagë serioze, por gjithsesi 25-vjeçari francez do të jetë gati për El Clasico-n e radhës, në fundjavë, sërish në Bernabeu. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: