Connect with Us

Shqipëria e Kosova hedhin sytë nga Gjermania / Deri tani 4 talente në tavolinë

Sport

Shqipëria e Kosova hedhin sytë nga Gjermania / Deri tani 4 talente në tavolinë

Publikuar

-

Bundesliga është një ndër kampionatet më elitarë në Europë dhe të çash në skuadrat e divizionit elitë të Gjermanisë është shumë e vështirë. Megjithatë, ky sezon si rrallë herë më parë ka në katër talente me origjinë shqiptare, që teorikisht mund të luajnë me kombëtaren e Shqipërisë ose Kosovës.

Lojtari më i afirmuar është padyshim Elvis Rexhbecaj. Mesfushori 21-vjeçar është kthyer në një lojtar që shpesh është pjesë e formacionit titullar te Wolfsburgu. I dytë në radhë është Meritan Shabani i Bayernit.

Lojtari me origjinë shqiptare konsiderohet si një ndër lojtarët me premtues të akademisë së kampionëve të Gjermanisë. Ofertat për ta huazuar atë nuk kanë munguar madje gjatë merkatos së janarit 19-vjeçari ishte pranë kalimit tek Ajax. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: