Connect with Us

Tifozët e Juventusit në ankth/ Ky është lajmi i fundit në lidhje me dëmtimin e Ronaldos

Sport

Tifozët e Juventusit në ankth/ Ky është lajmi i fundit në lidhje me dëmtimin e Ronaldos

Publikuar

-

Vetëm pak ditë para ndeshjes kundër Napolit erdhi lajmi, që asnjë tifoz i Juventusit nuk do të donte ta dëgjonte kurrë. Cristiano Ronaldo, në fakt, ka marrë një goditje në fitoren kundër Bologna, çka e ka detyruar të mos stërvitet me skuadrën.

CR7 pësoi një lëndim të kyçit të majtë, për të cilin do të jenë të nevojshme testet mjekësore. Kjo u konfirmua nga klubi bardhezi në faqen zyrtare të tij: “Douglas Costa dhe Cristiano Ronaldo kanë punuar së bashku. Për CR7 do të ketë kontrolle mjekësore sot dhe nesër, për shkak të një goditjeje në kyçin e majtë kundër Bologna”.

Kontrollet e para, në të vërtetë, janë kryer sot dhe kanë përjashtuar hipotezën e një dëmtimi serioz të Cristiano Ronaldos, çka mbante në ankth gjithë Juventusin. Megjithatë, pak ditë përpara sfidës së kampionatit në “San Paolo”, prania e ish-kampionit të Real Madridit në këtë transfertë mbetet në çdo rast në rrezik.

Dëmtimi i pësuar në Bologna përbën një zile alarmi përpara sfidës së kthimit të Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madrid. “Zonja e Vjetër” nuk do të rrezikojë me yllin portugez, pasi kërkon ta ketë në formën më të mirë për duelin e rëndësisë së madhe, kundër të besuarve të Diego Simeone, në përpjekje për një përmbysje në kufijtë e së pamundurës. /CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: