Connect with Us

Zyrtare/ Barcelona arrin mërrëveshje me yllin e madh deri në vitin 2024

Sport

Zyrtare/ Barcelona arrin mërrëveshje me yllin e madh deri në vitin 2024

Publikuar

-

Më në fund ka një marrëveshje mes dy palëve. Jordi Alba, siç njofton katalanasja “Sport”, ka rënë dakord për të gjitha detajet e rinovimit të kontratës me Barcelonën. Burimet nga brenda klubit blaugrana kanë shpjeguar se mbrojtësi anësor do të jetë pjesë e kampionëve të La Liga-s edhe për pesë sezonet e ardhshme, domethënë deri në vitin 2024.

Marrëveshja e tij ekzistuese përfundonte në vitin 2020. Ditët e fundit, takimet ishin shtuar mes palëve dhe kanë përparuar deri në arritjen e marrëveshjes përfundimtare, e cila tashmë është një realitet. Në këtë mënyrë, Jordi Alba dhe klubi azulgrana përmbushin synimin e tyre për ta mbajtur këtë marrëdhënie edhe për shumë vite të tjera. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: