Connect with Us

Video: Trajnerin e Realit e zë frika nga tifozët/ Ja çfarë ka bërë pas stërvitjes së sotme

Sport

Video: Trajnerin e Realit e zë frika nga tifozët/ Ja çfarë ka bërë pas stërvitjes së sotme

Publikuar

-

Kriza e Real Madridit u pa herët në këtë fillim sezoni, që me largimin e Cristiano Ronaldos, më pas me shkarkimin e trajnerit Lopetegui dhe tani eliminimi në Copa del Rey nga Barcelona ka arritur pikë kritike.

Tifozët nuk mbajnë më, skuadra e tyre u turpërua për të dytën herë radhazi brenda një sezoni (5-1 në La Liga dhe 0-3 në Copa del Rey), teksa po përgatiten për një tjetër “El Clasico” për ditën e shtunë në kampionat.

Trajneri Santiago Solari dhe skuadra janë stërvitur në qendrën Valdebebas dhe pas stërvitjes të gjithë kanë filluar të largohen, por disa tifozë të “Los Blancos” ishin tek dera kryesore duke pritur, kjo gjë ka trembur trajnerin argjentinas, megjithëse para tij kaloi Lucaz Vazquez dhe nuk pati asnjë problem.

Sapo është afruar tek dalja kryesore, Solari ka bërë një kthesë U të fortë me makinën e tij modeste të tipit “Smart” dhe ka shmangur përplasjen me tifozët e acaruar pas humbjes ndaj Barcelonës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: