Connect with Us

Kur thua Kane, ke thënë rekord / Sulmuesi anglez sot shkroi historinë

Sport

Kur thua Kane, ke thënë rekord / Sulmuesi anglez sot shkroi historinë

Publikuar

-

Harry Kane sot u bë golashënuesi më i mirë në historinë e përballjeve derbi Tottenham-Arsenal në Premier League, me golin e barazimit shënuar sot, në sfidën e mbyllur 1-1 në “Wembley”.

Aron Ramsey shënoi për Arsenalin në minutën e 16-të,por sulmuesi anglez barazoi me penallti në minutën e 74-t, pasi iu anulua një gol më herë, për pozicion jashtë loje.

Ishte goli i nëntë në po aq ndeshje kundër Topçinjve për Kane, i cili në këtë mënyrë ka kaluar Emanuel Adebajor, i cili ka luajtur për të dy klubet dhe ka shënuar 8 herë në 13 derbi.

Ndërkaq, në të gjitha kompeticionet vetëm Adebajor dhe Bobby Smith, me nga 10 gola, janë mbi Kejn. Sulmuesi i Anglisë i ka shënuar 4 herë me penallti Arsenalit: vetëm Alen Shearer kundër Evertonit (7) dhe Sauthemptonit (5) dhe Gerard kundër Aston Villës (5) kanë shënuar më shumë penallti ndaj një kundërshtari, në historinë e Premier League. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: