Connect with Us

Zhbllokohet derbi i Londrës/ Ramsey shënon gol të jashtëzakonshëm

Sport

Zhbllokohet derbi i Londrës/ Ramsey shënon gol të jashtëzakonshëm

Publikuar

-

Po luhet në “Wembley” derbi i madh i Londrës mes Tottenhamit dhe Arsenalit. Një ndeshje që nuk ka nevojë për shumë fjalë, pasi dihet nga të gjithë rivaliteti që ekziston mes këtyre dy ekipeve.

Për Arsenalin kanë filluar që nga minuta e parë edhe dy futbollistët shqiptarë, Xhaka & mustafi. Kjo ndeshje është e vlefshme për javën e 29-të të Premier League dhe për të dy ekipet vlen vetëm fitorja.

“Topçinjtë” kanë kaluar në avantazh pas golit të Aaron Ramsey në minutën e 16-të. Uellsiani ka shpëtuar mbulimit të mbrojtjes së “Spurs” dhe një pasim i   Lacazette e nxori atë të vetëm përballë portierit Lloris, të cilin e kaloi pa shumë vështirësi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Muça jep zgjidhjen: Ja çfarë duhet të ndodhë me kampionatin në këto momente

Publikuar

-

Nga

Do të ishte titulli i parë për ekipin e Beratit në elitën e futbollit shqiptar, por në fakt u fitua nga Tirana e cila festoi të 19-tin. Nëse për beratasit, ndeshja shtesë është e kontestuar dhe sipas tyre u manipulua rregullorja, për kampin bardheblu të asaj kohe, kjo është e papranueshme. Shkëlqim Muça, ish-trajneri i […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE