Connect with Us

“Gjyshi” i Serisë A arrin Ronaldon/ Shënon dy gola të çmendur në 7 minuta

Sport

“Gjyshi” i Serisë A arrin Ronaldon/ Shënon dy gola të çmendur në 7 minuta

Publikuar

-

Fabio Quagliarela e ka nisur furishëm transfertën e Sampdorias ndaj Spal duke shënuar dy gola të shpejtë dhe kap Cristiano Ronaldon në kuotën 19 realizimeve këtë sezon në Serie A.

Sulmuesi italian shënoi në minutën e 4’-ët fillimisht me një kthesë të bukur nga brenda zone, ndërsa 7 minuta më pas shënoi edhe të dytin me një goditje me kokë.

Ndërkohë që 36-vjeçari ka mundësi të shënojë sërish për të marrë përkohësisht kreun e golashënuesve, do të duhet të presë edhe sfidën Napoli-Juventus, për të parë nëse CR7 do të shënojë sërish. /CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: