Connect with Us

Atletico dhe Napoli bëhen bashkë kundër CR7 / “Simulues i madh!”

Sport

Atletico dhe Napoli bëhen bashkë kundër CR7 / “Simulues i madh!”

Publikuar

-

Pas ndeshjes së të dielës mbrëma mes Napolit dhe Juventus, që mbylli javën e Serie A, ku u verifikuan shumë episode të diskutueshme e dyshimta, shumë tifozë të Atletico Madrid u sensibilizuan me napoletanët, duke sulmuar Cristiano Ronaldo.

Një sensibilizim me interes, sepse në fund, tifozët e Atletico Madrid kanë kërkuar mbështetjene e të kaltërve në ndeshjen e kthimit, që spanjollët do të zhvillojnë në “Allianz Stadium” ndaj Juventus, në takimin e vlefshëm për të tetat e Champions League.

Episodi më i diskutueshëm, edhe sipas trajnerit të Napolit, Ancelotti, ishte ai i ndëshkimit me karton të kuq të portierit të Napolit, Meret, për një ndërhyrje që sipas arbitrit u konsiderua e gabuar ndaj Ronaldos, që u rrëzua në fushë.

“Edhe në Itali, të gjithë kritikojnë Cristianon, është i njëjti simulues. Kundër një Juve vërtetë të shëmtuar, Napoli nuk meritonte të humbiste. Shpresojmë të hakmerremi për ju: të dashur napoletanë, më 12 mars bëni tifo për ne!”, ishte komenti i tifozëve të Atletico Madrid në rrjetet sociale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE