Connect with Us

Low i përjashtoi tre yjet e Bayernit nga ekipi kombëtar/ Reagon më në fund presidenti Rummenigge

Sport

Low i përjashtoi tre yjet e Bayernit nga ekipi kombëtar/ Reagon më në fund presidenti Rummenigge

Publikuar

-

Trajneri i Gjermanisë, Joachim  Low, ka zbuluar ditën e martë se tre yjet e Bayern Munich, Hummels, Boateng dhe Muller, kampionë të botës në 2014-ën, nuk do të jenë më pjesë e përfaqësueses. Drejtuesit e klubit bavarez, siç mund të imagjinohej, nuk e kanë pritur aspak mirë.

“Momenti i lajmërimit është i diskutueshëm, – kanë thënë presidenti Rummenigge dhe drejtori sportiv Salihamidzic në një komunikatë të përbashkët për shtyp, – na ka bezdisur fakti se ky lajm ka ardhur pak ditë para ndeshjes së rëndësishme në kampionat kundër Wolfsburg-ut dhe para sfidës me Liverpool-in në 1/8-at e Champions League”.

Sipaz “Bild”, Low konsiderohet fajtor për këtë vendim që, duke parë se Gjermania e ka luajtur ndeshjen e saj të fundit në nëntor, mund të ishte zyrtarizuar shumë  kohë më parë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: