Connect with Us

Pse dështoi Reali? / Shpjegimi ideal vjen nga Kroos

Sport

Pse dështoi Reali? / Shpjegimi ideal vjen nga Kroos

Publikuar

-

Toni Kroos dje ka pranuar se Ajax meritonte kualifikimin, sepse Real Madrid dështoi totalisht ndaj holandezëve. Sipas tij, ka disa arsye të thjeshta pse ndodhi kjo disfatë e turpshme.

“Urime Ajax-it, ishte ekipi më i mirë. Sipas mendimit tim, që tani duhet të nisë përgatitja për sezonin e ardhshëm. Unë ende shoh se lojtarët kanë kualitet, por mendoj se këtë sezon nuk ka një lojtar me formë të mirë të vazhdueshme. Dhe kjo është arsyeja, pse jemi këtu.

Është koha që të kërkojmë ndjesë. Ne kemi rënë me të vërtetë poshtë dhe i kemi mërzitur tifozët. Megjithatë, është shumë shpejt të thuhet se është fundi i një epoke. Ne fituam Ligën e Kampionëve në secilin prej tri sezoneve të kaluara, këtë vit nuk do të jetë e mundur, por do të kthehemi për më shumë sezonin e ardhshëm. Ne jemi Real Madridi dhe kemi një detyrë: t’i fitojmë të gjitha garat”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: