Connect with Us

U dëmtua rëndë në derbi/ Mbrojtësi i Partizanit operohet me sukses, ja kur do të rikthehet

Sport

U dëmtua rëndë në derbi/ Mbrojtësi i Partizanit operohet me sukses, ja kur do të rikthehet

Publikuar

-

Mbrojtësi i Partizanit, Hektor Idrizaj ka kryer operacionin në gju pas dëmtimit të rëndë në derbin me Tiranën fundjavën që lamë pas. Ndërhryja kirurgjikale është kryer me sukses në një klinikë private në Tiranë dhe tani pritet të fillojë faza e rehabilitimit të tij.

Ka qenë vetë klubi kryeqytetas që ka dhënë njoftimin për operacionin e Idrizajt nëpërmjet rrjeteve sociale: “Ka përfunduar me sukses ndërhyrja kirurgjikale në gju për Hektor Idrizaj. Mbrojtësi i kuq i cili u dëmtua në takimin ndaj Tiranës, i është nënshtruar sot operacionit në gjurin e djathtë, ndërhyrje është kryer në Tiranë. Operacioni i realizuar nga një specialisti ortoped ka rezultuar e suksesshme dhe Idrizaj tashmë do ti nënshtrohet një programi të veçantë rikuperimi”.

Dëmtimi i mbrojtësit ka qenë i rëndë, pasi theu kupën e gjurit dhe faza e rikuperimit të tij do të jetë e gjatë, mendohet se ai mund të jetë në gjendje të luajë sezonin e ardhshëm. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: