Connect with Us

Edhe pse miqësore/ Nuk mungon tensioni në Tirana-Korabi (Video)

Sport

Edhe pse miqësore/ Nuk mungon tensioni në Tirana-Korabi (Video)

Publikuar

-

Në vend që një ndeshje miqësore të ishte më paqësore se kurrë në këtë moment, duke pasur parasysh dhunën e ndeshjes Kamza-Laçi, ndodh e kundërta. Tensione dhe në miqësoren mes Tiranës dhe Korabit.

Në minutën e 70-të, Tirana ka fituar një penallti të akorduar nga djali-arbitër, pas një ndërhyrjeje të parregullt në zonë ndaj Halilit. Protesta të forta të lojtarëve të Korabit për këtë vendim. Penallti neto, po ç’rëndësi ka? Edhe nëse vërtet nuk do të ishte penallti, është vetëm një miqësore.

Grent Halili shkon te pika e bardhë dhe gjuan jashtë, për të qetësuar dibranët. Por ky veprim i tij është marrë për keq nga futbollistët e Korabit, të cilët e kanë kapur më pas me sulmuesin e Tiranës. Momente të tjera tensioni, që kalojnë në një farë mënyre dhe loja vazhdon.

Një situatë sa komike, aq edhe për të vënë duart në kokë.  Takimi përfundoi në barazim 1-1, me skuadrën bardheblu që kaloi e para në avantazh në pjesën e parë me Tony Maveje në minutën e 20` të takimit. Në të dytën ishin miqtë që barazuan në minutën e 77` me Xhuliano Shukën. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: