Connect with Us

Fillon revolucioni te PSG-ja/ Yjet e mëdhenj dalin në shitje

Sport

Fillon revolucioni te PSG-ja/ Yjet e mëdhenj dalin në shitje

Publikuar

-

Paris Saint-Germain ka pësuar një eliminim të bujshëm në Champions League.

Francezët janë mundur 3-1 në shtëpi nga Manchester United në ndeshjen e kthimit të 1/8-ave pasi kishin fituar 2-0 takimin e parë të luajtur në  Angli.

Tani, sipas “Le Parisien”, klubi është gati të bëjë një revolucion të vërtetë. Tre janë lojtarët me valixhet gati: Jese Rodriguez, Thomas Meunier dhe Christopher Nkunku.

Këtyre mund t’i shtohen dy emra të rëndësishëm, me PSG-në që duket se është gati të dëgjojë oferta për Edinson Cavani-n dhe Angel Di Marian.

Edhe Dani Alves duket se është afër lamtumirës. Kontrata e brazilianit skadon në qershor dhe mbrojtësi ka refuzuar ofertën e fundit për rinovimin e saj. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: