Connect with Us

PSG merr vendim pas eliminimit / Tifozët janë të frikshëm

Sport

PSG merr vendim pas eliminimit / Tifozët janë të frikshëm

Publikuar

-

Që nga 2012 Paris Saint-Germain nuk njeh rivalë në Francë, por krejt e kundërta ndodh në Europë, aty kur parisienët u eliminuan javën e kaluar në mënyrën më të papritur, sidomos pas fitimit të takimit të parë 2-0 në transfertë ndaj Manchester United.

Ishte pikërisht disfata në shtëpi, ku u mundën me rezultaitn 1-3 nga “Djajtë e Kuq” që eliminoi PSG nga Champions League, për të nxitur dhe shpërthimin e tifozëve të irrituar për dështimin e radhës në Europë.

Pikërisht për tu shmangur vërshëllimat, kontestimet, ofendimet e çfarëdo tjetër, drejtuesit e PSG kanë vendosur zhvendosjen e seancës stërvitore të së dielës. Jo në orar, por në impiantin sportiv, duke braktisur për pak kohë “Parc Des Longes” dhe transferuar në “Parc Des Princes”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE