Connect with Us

Barcelona bën goditjen e madhe/ Nënshkruan me super futbollistin që vlen 500 milionë euro

Sport

Barcelona bën goditjen e madhe/ Nënshkruan me super futbollistin që vlen 500 milionë euro

Publikuar

-

Jordi Alba ka rinovuar kontratë me Barcelonën deri më 30 qershor të vitit 2024, kohë në të cilën mbrojtësi do të jetë 35 vjeç dhe me të gjitha gjasat do e mbyllë karrierën me fanellën “Blaugrana”.

Në kontratën e tij të re, Alba do të ketë klauzolë largimi prej 500 milionë euro edhe pse është lojtar që numëron 29 vite mbi supe. Në prezantimin  e marrëveshjes ishte vetë presidenti Josep Maria Bartomeu dhe zëvendës presidenti Jordi Mestre.

Spanjolli është produkt i akademisë “La Masia” edhe pse u shit një herë te Valencia, ai u ble për 14 milionë euro nga Barcelona në vitin 2012 dhe deri tani ka luajtur në 284 ndeshje për katalanasit, ku ka shënuar 14 gola dhe ka dhënë 54 asist. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: