Connect with Us

Falcao ndryshon profesion / Nuk do të luajë më futboll

Sport

Falcao ndryshon profesion / Nuk do të luajë më futboll

Publikuar

-

Radamel Falcao ka zbuluar se gjithmonë ka dashur të ishte një basketbollist profesionist dhe këtë gjë kërkon ta bëjë pasi të jetë tërhequr nga futbolli.

Kur ishte akoma një fëmijë në Venezuelë, ai ka qenë një admirues i madh i legjendës së NBA, Michael Jordan.

Falcao është përfolur për një transferim te Milan gjatë verës së kaluar, por kalimi i tij te kuqezinjtë nuk u materializua teksa klubi italian vendosi të merrte Gonzalo Higuain nga Juventus.

Falcao së fundmi ka folur për France Football rreth jetës së tij dhe ka zbuluar se kërkon të bëhet një basketbollist profesionist kur të tërhiqet.

“E adhuroj basketbollin, kur isha i ri në Venezuela, aty ku jam rritur, ishte sporti që praktikoja çdo ditë dhe isha goxha mirë. Shpeshherë, bashkë me gruan time, mendoj se kur ta mbyll me futbollin, të nis një karrierë të re si basketbollist profesionist”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Tirana nuk vodhi asgjë, penalltitë ishin të dyja”, tifozët japin verdiktin e tyre për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Nga

Tirana ka fituar sot 5-1 derbin e kryeqytetit, duke shpartalluar në ç’do aspekt Partizanin. Pas ndeshjes, kanë plasur polemikat se arbitri ka favorizuar Tiranës, sidomos te dy penalltitë, por tifozët duket se nuk janë dakord me këtë konstatim të drejtuesve të Partizanit. Në debatin e zhvilluar te “Atlasi Sportiv”, tifozët shprehen njëzëri se Tirana nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sherr brenda familjes Rama, Gregu i del kundër xhaxhait

Publikuar

-

Nga

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama i është gëzuar triumfit të skuadrës së tij të zemrës Tiranës ndaj rivalëve të përjetshëm të Partizanit. Bardheblutë fitoi 5-1 dhe pas kësaj fitoreje, Gregu ka dalë hapir në mbështetje të skuadrës së tij. Ai shkroi në “Instagram” se “e vërteta doli në shesh” duke nënkpuptuar se tashmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE