Connect with Us

Kur do, shqiptari i zgjidh punët / Futbolli rikthehet me ndeshjet e Kupës

Sport

Kur do, shqiptari i zgjidh punët / Futbolli rikthehet me ndeshjet e Kupës

Publikuar

-

U krye! Do të kemi sërish futboll në fusha dhe pa telashe (kështu duket në teori)!

Një mbledhje jo fort e zakonshme në mëngjes ndërmjet Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të FSHF-së, Armand Duka, në prani të presidentëve të klubeve, gazetarëve dhe jo vetëm, gjithçka duket se është zgjidhur.

Futbolli në Shqipëri do të rifillojë që nga ndeshjet e Kupës së Republikës. Federata Shqiptare e Futbollit doli me një komunikim zyrtar ku sqaron se gjithçka ka marrë zgjidhje dhe ndeshjet do të luhen.

“Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron t’ju njoftojë se ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, të planifikuara në kalendar për t’u zhvilluar nesër do të zhvillohen normalisht në oraret e paracaktuara”, – shkruhet në njoftimin e FSHF-së. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Publikuar

-

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e afërt, duke kaluar kohë të bukura me ta. Kristal Abazaj dhe Albi Doka janë shokë të ngushtë prej vitesh dhe herë pas here kalojnë kohë me njëri-tjetrin. Mesa duket […]

LEXO TE PLOTE