Connect with Us

Lajm i keq për Juven / Dëmtohet ylli i mesfushës

Sport

Lajm i keq për Juven / Dëmtohet ylli i mesfushës

Publikuar

-

Douglas Costa nuk do të jetë pjesë e skuadrës së Juventus për ndeshjen e kthimit të 1/8-ave ndaj Atletico Madrid, këtë e ka konfirmuar trajneri Massimiliano Allegri.

Ndeshja e kthimit do të luhet të martën në orën 21:00 pas fitores 2-0 të Atletico-s në Wanda Metropolitana.

“Douglas Costa nuk do të jetë në dispozicion pasi është dëmtuar në stërvitje,” shprehet Allegri për Sky Sport Italia mbrëmjen e së hënës.

Mesfushori brazilian nuk ka luajtur për Juventus që prej 2 shkurtit.

Alex Sandro është i pezulluar, ndërsa Sami Khedira, Mattia De Sciglio dhe Juan Cuadrado janë të dëmtuar. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shqipëria të marrë shembull, ja sa milionë euro jep Kosova për të shpëtuar futbollin pas COVID-19

Publikuar

-

Futbolli në vendin tonë dhe në Kosovë është shumë e lehtë të prekë fundin, pasi është vetëm pak mbi të. Koronavirusi është gati t’i japë të shtyrën finale për të sjellë kapitullimin, por në Kosovë duket se e duan futbollin dhe ndihmojnë për të mos e hedhur në tapet sportin e dashur të tyre. Ndryshe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE