Connect with Us

Basketboll/ Zyrtare, faza finale e Ligës Ballkanike do të luhet në Tiranë

Sport

Basketboll/ Zyrtare, faza finale e Ligës Ballkanike do të luhet në Tiranë

Publikuar

-

Më datat 6-7 prill, në sallën e lojërave me dorë “Feti Borova” në Tiranë do të zhvillohet faza finale e Ligës Ballkanike në basketboll për meshkuj. Një shans i artë për Teutën, që është kualifikuar në “final four” dhe do të luajë në “fushën” e saj, me shpresën që të triumfojë për herë të parë në këët event.

Tri skuadrat e tjera finaliste janë: Akademik Bultex e BC Beroe nga Bullgaria si dhe skuadra maqedonase e Blokotehna. Për momentin ende nuk janë konfirmuar çiftet gjysmëfinaliste, pasi ka edhe disa ndeshje që të përfundojë sezoni i rregullt, që do të përcaktojnë renditjen përfundimtare.

BIBL ka konfirmuar Shqipërinë si vend organizator të “final four”, hera e parë që në vendin tonë zhvillohet faza finale. Edhe për Teutën ky është sezoni i parë që merr pjesë në këtë event Ballkanik, ndërkohë që më parë kanë luajtur edhe Vllaznia e Tirana, por pa mundur të shkojnë në fazën finale. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: