Connect with Us

Juventusi dëmton keq Arsenalin / Merret vendimi final për lojtarët

Sport

Juventusi dëmton keq Arsenalin / Merret vendimi final për lojtarët

Publikuar

-

Vitet e fundit merkatoja në futboll është bërë e çmendur dhe vështirë të gjesh një lojtar të mirë nën shifrën e 20 apo 25 milionë eurove. Ndaj, vetëm në ndonjë rast të veçantë, klubet janë të detyruara të paguajnë shtrenjtë lojtarët. Për të blerë fillimisht duhet të shesësh, por problemi më i madh është kur një lojtar largohet me parametrin zero. Në këtë rast është e vështirë të gjesh një zëvendësues.

Për këtë arsye, Arsenal ka vendosur të ndjekë një politikë të re, më të ashpër karshi lojtarëve që janë drejt fundit të kontratës.

Fakti që Aaron Ramsey u largua me parametrin zero te Juventusi ka çmendur drejtuesit e Arsenal, që vjet rrezikuan të humbisnin edhe Mesut Ozil.

Cdo lojtar tani e tutje nuk do të lejohet të luajë dhe stërvitet me klubin, duke dëmtuar jo pak reputacionin e karrierën e tij. Gjithsesi, një gjë është e qartë, tek Arsenali nuk do të hedhin më dëm paratë e shpenzuara.

Kosh Kroenke, djali i presidentit të Arsenal, konfirmon se do të firmosë kontrata afatgjata me lojtarët, kur ajo aktuale ka edhe 2 vite afat. Në rast se këto rinovime do të mungojnë, atëherë lojtarët do të shiten para se t’u përfundojë kontrata. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE