Connect with Us

Tifozët e Barcelonës i kap frika/ Formacioni i ri i Zidane te Reali do të jetë i frikshëm (Foto)

Sport

Tifozët e Barcelonës i kap frika/ Formacioni i ri i Zidane te Reali do të jetë i frikshëm (Foto)

Publikuar

-

Dje në mbrëmje u zyrtarizua rikthimi i Zinedine Zidane në krye të stolit të Real Madridit, pas dështimit të dy trajnerëve të mëparshëm, Julien Lopetegui dhe Santiago Solari.

Zinedine Zidane i ka bërë me dije Florentino Perezit se ai po rikthehet, por vetëm nëse do të ketë dorë të lirë në afrimet dhe largimet e lojtarëve dhe ky kusht është pranuar nga presidenti i “Los Blancos”.

Trajneri francez do të bëjë disa ndryshime në formacion, ku disa lojtarë do të shiten për të liruar vend transferimeve të reja.

Zidane do të bëjë së paku shtatë transferime te Real Madrid, kështu duke tentuar ta rikthejë skuadrën në majat e futbollit.

Më poshtë mund të shikoni formacionin e ri të francezit te klubi mbretëror. Një formacion vërtetë i frikshëm dhe jo pa të drejtë tifozët e Barcelonës dhe jo vetëm, i ka kapur frika që tani. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: